Lampy podłogowe

Filtruj

Wyświetlanie 1–32 z 43 wyników

Lampy podłogowe

Urządzanie wnętrz tak, by były pomieszczeniami zaaranżowanym ze smakiem polega na zgrabnym łączeniu ze sobą pasujących do siebie dodatków. Jednym z nich, który świetnie nadaje się do dekorowania wnętrza jest lampa podłogowa.

Lampy stojące – dekoracyjność i funkcjonalność

Oświetlenie tego typu nie wymaga złożonej instalacji, a jeśli znudzi nam się ustawienie danej lampy, można łatwo przenieść ją w inne miejsce. Głównym zadaniem tego typu lamp jest doświetlenie danego miejsca oraz budowanie przez to nastroju. Spełniają również podstawowe założenie współczesnych wnętrz – pozostawiają sporo wolnego miejsca. Lampy stojące sprawdzają się niemal wszędzie – szczególnie elegancko prezentują się jako lampy do salonu oraz lampy do sypialni. To oświetlenie, które jak żadne inne sprzyja relaksowi, zasypianiu, jest to także świetna lampa do czytania. Nowoczesne oświetlenie daje nam możliwość ustawienia kierunku światła tak, by czytanie ulubionej lektury było wygodne i zdrowe dla oczu. Lampy podłogowe ustawione w gabinecie lub w biurze, przy regale z dokumentami lub kanapie dla klientów, zdecydowanie ocieplają wygląd wnętrza. Lampa podłogowa w salonie pozwala na stworzenie wraz z kanapą lub z fotelem i gazetownikiem prawdziwego kącika do relaksu. U nas znajdziecie różne przykłady lamp podłogowych – ze szklanymi kloszami, lampy z abażurem, z materiału oraz stalowe. Wszystkie modele cechuje najwyższa jakość, światowe wzornictwo i dbałość o każdy detal wykonania.

Lampy podłogowe – gdzie je postawić?

Lampa stojąca sprawdzi się niemal w każdym wnętrzu – w salonie, w sypialni, nawet w pokoju dziecka. W salonach umieszczamy je najczęściej obok sofy czy fotela, w miejscu, które przeznaczamy na odpoczynek. Przykładem oświetlenia, które sprawdzi się w takim ustawieniu jest lampa ROBIN z naszej kolekcji. Lampę tę można określić mianem lampy loft, choć sprawdzi się także w minimalistycznych aranżacjach i będzie świetnym wsparciem dla oczu każdego bibliofila. Lampy podłogowe można także ustawić w sypialni – najczęściej po obu stronach łóżka ustawiamy lampki nocne, lecz dlaczego nie postawić tam lamp podłogowych? Lampa o ciepłej barwie światła pozwoli nam się wyciszyć przed snem, a także umożliwi czytanie lub wysyłanie maili z poziomu łóżka. Gdy rano zaświecimy lampę stojącą zamiast tej głównej sufitowej, poranek od razu będzie milszy i przytulniejszy.

Lampy stojące sprawdzają się także w pokojach dziecięcych. Oświetlenie takie w pokoju dziecka może przyjmować różne, nietypowe kształty – naszą propozycją jest chociażby seria LIZBONA, która świetnie wpasuje się w pokój nastolatki.

Lampy podłogowe cenimy najbardziej za ich funkcjonalność oraz mobilność. Bez dwóch zdań warto więc wkomponować je w swoje wnętrza, gdzie stworzą spokojny i intymny nastrój w wybranych jego kątach.