Kinkiety

Wyświetlanie 1–32 z 108 wyników

Kinkiety

Kinkiety to źródło dodatkowego oświetlenia, które przydaje się w wielu miejscach w domu oraz we wnętrzach użyteczności publicznej. To dobry sposób na dopełnienie oświetlenia sufitowego, które dodatkowo pełni ważną rolę dekoracyjną danej przestrzeni, choć kinkiety mogą być także wykorzystane jako główne źródło światła- np. w przedpokoju czy na korytarzu.

Funkcjonalne i dekoracyjne lampy ścienne

Taki punkt świetlny na ścianie to dobry sposób na kreowanie charakteru wnętrza oraz budowanie nastroju. Kinkiety ścienne dają nam światło odbite, rozproszone oraz dekorujące, są chętnie wykorzystywane i w domach, ale także w eleganckich wnętrzach hotelowych i w restauracjach. Kinkiety z kloszami z mlecznego szkła sprawdzają się także doskonale jako oświetlenie luster. W naszym asortymencie znajdziecie szeroki wybór tego typu oświetlenia, którego charakter w przypadku naszym lamp ściennych wpisuje się idealnie w klimat wnętrz loftowych, minimalistycznych i nowoczesnych. Nasza cecha rozpoznawcza to geometria, elegancja w prostocie oraz metal, szkło i elementy drewna, czyli wszystko to, co wpisuje się w najnowsze światowe trendy designu.

Zasady wieszania kinkietów

Kinkiety najczęściej kojarzone są jako lampy do przedpokoju, ale zdecydowanie pasują nie tylko tam. Tego typu lampa ścienna sprawdzi się równie dobrze w sypialni, gdzie można ją traktować jako lampkę nocną. Kinkietami do sypialni nad łózko mogą być chociażby nasze kolekcje GAMA i ROMA – jedne z najbardziej stylowych i eleganckich. Stanowić one będą w ten sposób oświetlenie dodatkowe, które uzupełni lampę sufitową, żyrandol czy też reflektor.

Ważna kwestia to to, by dobrze zamontować kinkiety. W sypianiach trzeba je zawiesić na ścianie w zasięgu ręki, by po skończonej lekturze magazynu lub książki wygodnie je wyłączyć. Najwłaściwsze miejsce dla lampy ściennej to miejsce na łóżkiem, tuż przy zagłówku. Optymalna wysokość to 75 cm mierzone od materaca. Kinkiety możemy także zawiesić w dogodnym miejscu w salonie – np. po bokach szczególnie reprezentacyjnych obrazów. Przyjmuje się, iż najlepszą wysokością do zawieszenia kinkietu świecącego do góry jest 160 -170 cm od podłogi, natomiast tych świecących do dołu około 200 cm od podłogi. Kinkiety ścienne świetnie sprawdzają się również nad kanapami i nad fotelami.

Przy lustrach – na przykład w przedpokoju – kinkiety wiesza się na poziomie oczu, a więc mniej więcej na poziomie 160 – 170 cm.